gerna tecyvla

From Lojban
Jump to: navigation, search

ni'o ni'o gerna tecyvla

ni'o fanva

  • .i fanva zo bridi lo glico fu zoi .gy. clause gy.
  • .i fanva zo cmavo lo glico fu zoi .gy. function word .gy.
  • .i fanva zo cmene lo glico fu zoi .gy. name .gy.
  • .i fanva zo cnima'o lo glico fu zoi .gy. attitudinal, discursive .gy.
  • .i fanva zo fa'orma'o lo glico fu zoi .gy. terminator .gy.
  • .i fanva zo fu'ivla lo glico fu zoi .gy. borrow-word .gy
  • .i fanva zo gadri lo glico fu zoi .gy. article .gy.
  • .i fanva zo gismu lo glico fu zoi .gy. root word .gy.
  • .i fanva zo lujvo lo glico fu zoi .gy. compound word, sometimes derivations .gy.
  • .i fanva zo malgli lo glico fu zoi .gy. anglicism (in Lojban) .gy.
  • .i fanva zo ra'abri lo glico fu zoi .gy. clause .gy. (to zo noi mupli toi)
  • .i fanva zo rafsi lo glico fu zoi .gy. bound form .gy.
  • .i fanva zo selma'o lo glico fu zoi .gy. cmavo class .gy.
  • .i fanva zo selbri lo glico fu zoi .gy. predicate .gy.
  • .i fanva zo selrafsi lo glico fu zoi .gy. .gy.
  • .i fanva zo skima'o lo glico fu zoi .gy. .gy.
  • .i fanva zo skibri lo glico fu zoi .gy. clause .gy. (to lo noi broda li'u mupli toi)
  • .i fanva zo sumtcita lo glico fu zoi .gy. adposition, preposition, postposition (modal) .gy. (to zo ka'e mupli toi)
  • .i fanva zo tanru lo glico fu zoi .gy. compound phrase .gy.
  • .i fanva zo temtcita lo glico fu zoi .gy. tense markers .gy.
  • .i fanva zo terbri lo glico fu zoi .gy. argument .gy.
  • .i fanva zo terjonma'o lo glico fu zoi .gy. conjunction .gy. (to zo .e .a zo gi'e mupli toi)
  • .i fanva zo vipybri lo glico fu zoi .gy. subordinate clause .gy. (to lu nu broda li'u mupli toi)
  • .i fanva zo zi'evla lo glico fu zoi .gy. .gy.

ni'o na'e lojbo bangu

  • .i fanva zo cmene lo glico fu zoi .gy. proper noun .gy.
  • .i fanva zo cmevla lo glico fu zoi .gy. intrinsic proper noun ("John", as distinct from "Bear")
  • .i fanva zo fauvla lo glico fu zoi .gy. verb .gy.
  • .i fanva zo daivla lo glico fu zoi .gy. noun .gy.
  • .i fanva zo skivla lo glico fu zoi .gy. adjective .gy.
  • .i fanva zo adverbio lo glico fu zoi .gy. adverb .gy.
  • .i fanva lo nalcme daivla li'u lo glico fu zoi .gy. common noun .gy.
  • .i fanva zo infinitivo lo glico fu zoi .gy. infinitive .gy.
  • .i fanva zo participio lo glico fu zoi .gy. participle .gy.
  • .i fanva zo tersu'i lo glico fu zoi .gy. case .gy.
  • .i fanva zo vlacne lo glico fu zoi .gy. inflect (said of a word) .gy.
  • .i fanva zo faurvlacne lo glico fu zoi .gy. conjugate .gy.
  • .i fanva lo dairvlacne ja skivlacne li'u lo glico fu zoi .gy. decline .gy.
  • .i fanva zo tairmupli lo glico fu zoi .gy. form of a word
  • .i fanva zo sumbasti .e zo sumyma'o lo glico fu zoi .gy. pronoun .gy.