Green Eggs and Ham: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(cikre tu'a lo sko'opu .i gasnu lo nu mapti la denpabumlana) |
No edit summary |
||
(One intermediate revision by the same user not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class=wikitable | {|class='wikitable' | ||
! lai crino sovda joi lo xajre'u | |- | ||
!lai crino sovda joi lo xajre'u | |||
|- | |Green Eggs and Ham | ||
|- | |||
| I am Sam | !mi'e sam. | ||
|- | |I am Sam | ||
|- | |||
| Sam I am | !.i me la sam. fa mi. | ||
|- | |Sam I am | ||
|- | |||
| That Sam-I-am! | !.i sai zo mi'esam. | ||
|- | |That Sam-I-am! | ||
|- | |||
| That Sam-I-am! | !.i sai zo mi'esam. | ||
|- | |That Sam-I-am! | ||
|- | |||
| I do not like that Sam-I-am! | !.i sai mi na nelci zo mi'esam! | ||
|- | |I do not like that Sam-I-am! | ||
|- | |||
| Do you like | !.i xu do nelci | ||
|- | |Do you like | ||
|- | |||
| green eggs and ham? | !lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u? | ||
|- | |green eggs and ham? | ||
|- | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | !i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | ||
|- | |I do not like them, Sam-I-am. | ||
|- | |||
| I do not like | !i mi na nelci | ||
|- | |I do not like | ||
|- | |||
| green eggs and ham. | !lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u. | ||
|- | |green eggs and ham. | ||
|- | |||
| Would you like them | !i da'i xu do nelci cy joi xy | ||
|- | |Would you like them | ||
|- | |||
| here or there? | !vi ja va? | ||
|- | |here or there? | ||
|- | |||
| I would not like them | !i da'i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I would not like them | ||
|- | |||
| here or there. | !vi ja va. | ||
|- | |here or there. | ||
|- | |||
| I would not like them anywhere. | !i mi na nelci cy joi xy fau su'o da da'i. | ||
|- | |I would not like them anywhere. | ||
|- | |||
| I do not like | !i mi na nelci | ||
|- | |I do not like | ||
|- | |||
| green eggs and ham. | !lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u. | ||
|- | |green eggs and ham. | ||
|- | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | !i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | ||
|- | |I do not like them, Sam-I-am. | ||
|- | |||
| Would you like them in a house? | !i da'i xu do nelci le se go'i pe bu'u le'e zdani | ||
|- | |Would you like them in a house? | ||
|- | |||
| Would you like them with a mouse? | !i da'i xu do nelci cy joi xy vu'o pe ka'ai lo'e smacu | ||
|- | |Would you like them with a mouse? | ||
|- | |||
| Sam and fox in box | !i la sam .e lo'e lorxu pe lo'e tanxe. | ||
|- | |Sam and fox in box | ||
|- | |||
| I do not like them | !i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I do not like them | ||
|- | |||
| in a house. | !pe bu'u le'e zdani | ||
|- | |in a house. | ||
|- | |||
| I do not like them | !i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I do not like them | ||
|- | |||
| with a mouse. | !vu'o pe ka'ai lo'e smacu | ||
|- | |with a mouse. | ||
|- | |||
| I do not like them | !i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I do not like them | ||
|- | |||
| here or there. | !vi ja va. | ||
|- | |here or there. | ||
|- | |||
| I do not like them | !i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I do not like them | ||
|- | |||
| anywhere. | !fau su'o da da'i | ||
|- | |anywhere. | ||
|- | |||
| I do not like | !i mi na nelci | ||
|- | |I do not like | ||
|- | |||
| green eggs and ham. | !lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u | ||
|- | |green eggs and ham. | ||
|- | |||
| I do not like them, | !i mi na nelci cy joi xy | ||
|- | |I do not like them, | ||
|- | |||
| Sam-I-am. | !mi'e sam. | ||
|- | |Sam-I-am. | ||
|- | |||
| Would you eat them | !i xu da'i do citka cy joi xy | ||
|- | |Would you eat them | ||
|- | |||
| in a box? | !vu'o pe bu'u lo'e tanxe | ||
|- | |in a box? | ||
|- | |||
| Would you eat them | !i xu da'i do citka cy joi xy | ||
|- | |Would you eat them | ||
|- | |||
| with a fox? | !vu'o pe ka'ai lo'e lorxu | ||
|- | |with a fox? | ||
|- | |||
| Not in a box. | !i bu'unai lo'e tanxe | ||
|- | |Not in a box. | ||
|- | |||
| Not with a fox. | !i ka'ainai lo'e lorxu | ||
|- | |Not with a fox. | ||
|- | |||
| Not in a house. | !i bu'unai le'e zdani | ||
|- | |Not in a house. | ||
|- | |||
| Not with a mouse. | !i ka'ainai lo'e smacu | ||
|- | |Not with a mouse. | ||
|- | |||
| I would not eat them | !i da'i mi na citka cy joi xy | ||
|- | |I would not eat them | ||
|- | |||
| here or there. | !vi ja va | ||
|- | |here or there. | ||
|- | |||
| I would not eat them anywhere. | !i mi na citka cy joi xy fau su'o da da'i | ||
|- | |I would not eat them anywhere. | ||
|- | |||
| I would not eat green eggs and ham. | !i mi na citka lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u | ||
|- | |I would not eat green eggs and ham. | ||
|- | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | !i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | ||
|I do not like them, Sam-I-am. | |||
|} | |} |
Latest revision as of 07:11, 4 May 2018
lai crino sovda joi lo xajre'u | Green Eggs and Ham |
---|---|
mi'e sam. | I am Sam |
.i me la sam. fa mi. | Sam I am |
.i sai zo mi'esam. | That Sam-I-am! |
.i sai zo mi'esam. | That Sam-I-am! |
.i sai mi na nelci zo mi'esam! | I do not like that Sam-I-am! |
.i xu do nelci | Do you like |
lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u? | green eggs and ham? |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |
i mi na nelci | I do not like |
lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u. | green eggs and ham. |
i da'i xu do nelci cy joi xy | Would you like them |
vi ja va? | here or there? |
i da'i mi na nelci cy joi xy | I would not like them |
vi ja va. | here or there. |
i mi na nelci cy joi xy fau su'o da da'i. | I would not like them anywhere. |
i mi na nelci | I do not like |
lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u. | green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |
i da'i xu do nelci le se go'i pe bu'u le'e zdani | Would you like them in a house? |
i da'i xu do nelci cy joi xy vu'o pe ka'ai lo'e smacu | Would you like them with a mouse? |
i la sam .e lo'e lorxu pe lo'e tanxe. | Sam and fox in box |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
pe bu'u le'e zdani | in a house. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
vu'o pe ka'ai lo'e smacu | with a mouse. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
vi ja va. | here or there. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
fau su'o da da'i | anywhere. |
i mi na nelci | I do not like |
lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u | green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them, |
mi'e sam. | Sam-I-am. |
i xu da'i do citka cy joi xy | Would you eat them |
vu'o pe bu'u lo'e tanxe | in a box? |
i xu da'i do citka cy joi xy | Would you eat them |
vu'o pe ka'ai lo'e lorxu | with a fox? |
i bu'unai lo'e tanxe | Not in a box. |
i ka'ainai lo'e lorxu | Not with a fox. |
i bu'unai le'e zdani | Not in a house. |
i ka'ainai lo'e smacu | Not with a mouse. |
i da'i mi na citka cy joi xy | I would not eat them |
vi ja va | here or there. |
i mi na citka cy joi xy fau su'o da da'i | I would not eat them anywhere. |
i mi na citka lo'e crino sovda joi lo'e xajre'u | I would not eat green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |