Green Eggs and Ham: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (Gleki moved page green Eggs and Ham to Green Eggs and Ham over a redirect without leaving a redirect) |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class=wikitable | |||
! lai crino sovda joi lo xajre'u | |||
! Green Eggs and Ham | |||
mi'e sam. | |- | ||
| mi'e sam. | |||
.i | | I am Sam | ||
|- | |||
.i | | .i me la sam. fa mi. | ||
| Sam I am | |||
.i | |- | ||
| .i sai zo mi'esam. | |||
.i mi na nelci | | That Sam-I-am! | ||
|- | |||
.i | | .i sai zo mi'esam. | ||
| That Sam-I-am! | |||
|- | |||
| .i sai mi na nelci zo mi'esam! | |||
| I do not like that Sam-I-am! | |||
|- | |||
| .i xu do nelci | |||
| Do you like | |||
|- | |||
| lo crino sovda joi lo xajre'u? | |||
| green eggs and ham? | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | |||
|- | |||
| i mi na nelci | |||
| I do not like | |||
|- | |||
| lo crino sovda joi lo xajre'u. | |||
| green eggs and ham. | |||
|- | |||
| i da'i xu do nelci cy joi xy | |||
| Would you like them | |||
|- | |||
.i mi na | | vi ja va? | ||
| here or there? | |||
. | |- | ||
| i da'i mi na nelci cy joi xy | |||
| I would not like them | |||
|- | |||
| vi ja va. | |||
| here or there. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy fau da'i ro da. | |||
| I would not like them anywhere. | |||
|- | |||
| i mi na nelci | |||
| I do not like | |||
|- | |||
| lo crino sovda joi lo xajre'u. | |||
| green eggs and ham. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | |||
|- | |||
| i da'i xu do nelci lo se go'i pe bu'u lo dinju | |||
| Would you like them in a house? | |||
|- | |||
| i da'i xu do nelci cy joi xy vu'o pe ka'ai lo smacu | |||
| Would you like them with a mouse? | |||
|- | |||
| i la sam je lo lorxu pe lo tanxe. | |||
| Sam and fox in box | |||
|- | |||
. | | i mi na nelci cy joi xy | ||
| I do not like them | |||
. | |- | ||
| pe bu'u lo dinju. | |||
| in a house. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy | |||
| I do not like them | |||
|- | |||
| vu'o pe ka'ai lo smacu | |||
| with a mouse. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy | |||
| I do not like them | |||
|- | |||
| vi ja va. | |||
| here or there. | |||
|- | |||
. | | i mi na nelci cy joi xy | ||
| I do not like them | |||
|- | |||
| fau da'i ro da | |||
| anywhere. | |||
|- | |||
. | | i mi na nelci | ||
| I do not like | |||
|- | |||
| lo crino sovda joi lo xajre'u | |||
| green eggs and ham. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy | |||
| I do not like them, | |||
|- | |||
| mi'e sam. | |||
. | | Sam-I-am. | ||
|- | |||
| i xu da'i do citka cy joi xy | |||
| Would you eat them | |||
|- | |||
| bu'u lo tanxe | |||
| in a box? | |||
|- | |||
. | | i xu da'i do citka cy joi xy | ||
| Would you eat them | |||
|- | |||
| vu'o ka'ai lo lorxu | |||
| with a fox? | |||
|- | |||
| i bu'unai lo tanxe | |||
| Not in a box. | |||
. | |- | ||
| i ka'ainai lo lorxu | |||
| Not with a fox. | |||
|- | |||
| i bu'unai lo dinju | |||
| Not in a house. | |||
|- | |||
| i ka'ainai lo smacu | |||
| Not with a mouse. | |||
|- | |||
| i da'i mi na citka cy joi xy | |||
| I would not eat them | |||
|- | |||
| vi ja va | |||
| here or there. | |||
|- | |||
| i mi na citka cy joi xy fau da'i ro da | |||
| I would not eat them anywhere. | |||
|- | |||
| i mi na citka lo crino sovda joi lo xajre'u | |||
| I would not eat green eggs and ham. | |||
|- | |||
| i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | |||
| I do not like them, Sam-I-am. | |||
|} |
Revision as of 09:44, 26 September 2014
lai crino sovda joi lo xajre'u | Green Eggs and Ham |
---|---|
mi'e sam. | I am Sam |
.i me la sam. fa mi. | Sam I am |
.i sai zo mi'esam. | That Sam-I-am! |
.i sai zo mi'esam. | That Sam-I-am! |
.i sai mi na nelci zo mi'esam! | I do not like that Sam-I-am! |
.i xu do nelci | Do you like |
lo crino sovda joi lo xajre'u? | green eggs and ham? |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |
i mi na nelci | I do not like |
lo crino sovda joi lo xajre'u. | green eggs and ham. |
i da'i xu do nelci cy joi xy | Would you like them |
vi ja va? | here or there? |
i da'i mi na nelci cy joi xy | I would not like them |
vi ja va. | here or there. |
i mi na nelci cy joi xy fau da'i ro da. | I would not like them anywhere. |
i mi na nelci | I do not like |
lo crino sovda joi lo xajre'u. | green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |
i da'i xu do nelci lo se go'i pe bu'u lo dinju | Would you like them in a house? |
i da'i xu do nelci cy joi xy vu'o pe ka'ai lo smacu | Would you like them with a mouse? |
i la sam je lo lorxu pe lo tanxe. | Sam and fox in box |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
pe bu'u lo dinju. | in a house. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
vu'o pe ka'ai lo smacu | with a mouse. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
vi ja va. | here or there. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them |
fau da'i ro da | anywhere. |
i mi na nelci | I do not like |
lo crino sovda joi lo xajre'u | green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy | I do not like them, |
mi'e sam. | Sam-I-am. |
i xu da'i do citka cy joi xy | Would you eat them |
bu'u lo tanxe | in a box? |
i xu da'i do citka cy joi xy | Would you eat them |
vu'o ka'ai lo lorxu | with a fox? |
i bu'unai lo tanxe | Not in a box. |
i ka'ainai lo lorxu | Not with a fox. |
i bu'unai lo dinju | Not in a house. |
i ka'ainai lo smacu | Not with a mouse. |
i da'i mi na citka cy joi xy | I would not eat them |
vi ja va | here or there. |
i mi na citka cy joi xy fau da'i ro da | I would not eat them anywhere. |
i mi na citka lo crino sovda joi lo xajre'u | I would not eat green eggs and ham. |
i mi na nelci cy joi xy mi'e sam. | I do not like them, Sam-I-am. |